• 25 maja 2018
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka klas młodszych została wyłączona

Wycieczka klas młodszych

24 maja 2018 r. młodsza część naszej szkolnej społeczności wyruszyła na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana, mieszczącego się w miejscowości Chrusty, koło Kielc.

W wyjeździe uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej, razem ze swoimi wychowawczyniami. Najmłodszym dzieciom towarzyszyli też rodzice.

Pobyt w Kompleksie Świętokrzyska Polana dzieci rozpoczęły od zwiedzania budynku Oceanika, gdzie mieściły się wielkie akwaria z florą i fauną mórz, oceanów i rzek świata. Zachwyt uczestników wycieczki wzbudzały liczne gatunki ryb- szczególnie rekiny, płaszczki, pielęgnice, piranie. Pięknie wyglądały odtworzone fragmenty rafy koralowej. Można też było podziwiać modele organizmów głębinowych oraz pokaz wybuchu komina oceanicznego. Dzieci cieszyły się również z możliwości karmienia rybek w oczku wodnym, znajdującym się wewnątrz budynku.

Po zwiedzaniu wystaw Oceaniki, uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali swoje „akwaria” w słoiku, z przygotowanych wcześniej materiałów. Następnie, po takich ciekawych „lekcjach”, przyszedł czas na relaks w Krainie Zabawy. Dzieci miały do dyspozycji kilka dmuchańców oraz karuzelę, więc zabawa trwałą prawie godzinę. Po obiedzie w restauracji i krótkim odpoczynku uczniowie zwiedzili jeszcze Brzozową Zagrodę z udomowionymi zwierzętami.

Na koniec przyszedł czas na zakup pamiątek, a niektórzy skorzystali z zabaw w salonie gier. Wyjazd bardzo się dzieciom podobał i na pewno zapadnie im na długo w pamięci.

K.P.


Comments are closed.