- 31 maja 2020
- Możliwość komentowania XII Tydzień 01-06 do 05-06 została wyłączona
XII Tydzień 01-06 do 05-06
Klasa II
Data: poniedziałek 1.06.2020r.
Nauczyciel: Joanna Mróz
Temat dnia: „Każdy z nas jest ważny”
- Podręcznik s. 41 – przeczytaj informacje o poczuciu własnej wartości.
„Poczucie własnej wartości”
- Szanuj siebie.
- Traktuj siebie jak ważną, wartościową osobę – w ten sposób będą traktować Cię inni.
- Doceniaj siebie i swoje umiejętności w takim stopniu jakbyś robił/ robiła to w stosunku do kogoś dla Ciebie ważnego.
- Zaufaj swoim pomysłom i przekonaniom na temat jakichś rozwiązań.
- Wiedz, czego chcesz i małymi kroczkami dąż do osiągnięcia założonego celu.
- Wyznaczaj sobie małe cele i cierpliwie je realizuj.
Każde z Was ma wspaniałe umiejętności i zdolności, którymi może się poszczycić.
Z okazji Dnia Dziecka obdarujcie się
DYPLOMEM UZNANIA
za umiejętność bądź coś, co potraficie robić najlepiej lub w czym jesteście najlepsi.
Edukacja informatyczna
Wykonaj dla siebie dyplom w edytorze tekstu- przykładowy dyplom w załączniku 2
– obramowanie kartki w programie Wort – Układ strony, obramowanie stron.
– grafika – wstawianie z Internetu- klikasz na wybraną grafikę, następnie prawym przyciskiem myszy kopiuj grafikę, jako i zapisujecie ją w swoim komputerze – w programie Wort – dokument, do którego chcesz wstawić grafikę -wstawianie – obraz i wyszukujesz zapisana grafikę – wstaw. Dyplom prześlij do oceny.
Edukacja muzyczna
Wysłuchaj piosenki na YouTube
TO JEST NASZ DZIEŃ | Piosenki DLA DZIECI | Ciocia TUNIA | TuniaTv
Życzę powodzenia.
Klasa II
Data: wtorek 2.06.2020r.
Nauczyciel: Joanna Mróz
Temat dnia: „Każdy z nas jest ważny”
- Podręcznik s. 41 – poproś rodzica o przeczytanie tekstu.
- Ćw. pol. s. 56, ćw. 1- bez kropki. Ćwiczenie prześlij do oceny.
- Ćw. pol. s. 56, ćw. 2
- Sprawdzian zintegrowany nr 6 Grupa A. Załącznik nr 3. Sprawdzian prześlij do oceny.
- Ćw. mat. s. 61, zad. 1. Zadania prześlij do oceny.
Zadania wykonujcie samodzielnie.
Życzę powodzenia.
Klasa II
Data: środa 3.06.2020r.
Nauczyciel: Joanna Mróz
Temat dnia: „Planujemy zakupy”
- Podręcznik s. 43 – 45 – przeczytaj tekst.
- Ćw. pol. s. 58, ćw. 2
- Ćw. pol. s. 59, ćw. 2 – na podstawie historyjki obrazkowej i informacji – Podręcznik s. 46 – 47. Ćwiczenia prześlij do oceny.
- Ćw. mat. s. 61, zad. 2 i 3. Zadania prześlij do oceny.
Przypomnienie do zadania 2.
Nad podana liczba ma być liczba o 30 większa, czyli należy dodać
35+ 30 = 65
65 |
35 |
5 |
Pod podaną liczba ma być liczba o 30 mniejsza, czyli odejmujemy
35- 30 = 5
Przypomnienie do zadania 3
Jeśli chcemy policzyć o ile więcej lub o ile mniej to znaczy, że liczymy różnicę między dwiema liczbami. Różnica to wynik odejmowania, czyli w jednym i drugim przypadku od większej liczby odejmujemy mniejszą.
Najpierw musicie obliczyć ile dzieci razem lubi każdy owoc.
Druga kropka: W tym punkcie bierzemy pod uwagę tylko dzieci z klasy I, czyli banany lubi – 30 dzieci, a winogrona – 5 dzieci,
Druga kropka: W tym punkcie bierzemy pod uwagę tylko dzieci z klasy II,
Życzę powodzenia.
Klasa II
Data: czwartek 4.06.2020r.
Nauczyciel: Joanna Mróz
Temat dnia: „O uważnym słuchaniu”
- Podręcznik s. 48 – przeczytaj tekst.
- Ćw. pol. s. 60, ćw. 1- bez kropki.
- Ćw. pol. s. 61, ćw. 3. Ćwiczenia prześlij do oceny.
- Ćw. pol. s. 61, ćw. 4. Ćwiczenia prześlij do oceny.
Podpowiedź do ćwiczenia.
Należy utworzyć 6 wyrazów z „ó” niewymiennym. Jednej litery nie można wykorzystać więcej niż jeden raz. Przejście przez labirynt rozpoczynacie od strzałki. W labiryncie zaznaczone są przejścia. Pierwszy wyraz to ogórek.
- Ćw. mat. s. 63, zad. 1 i 2. Zadania prześlij do oceny.
Zadania wykonujcie samodzielnie.
Życzę powodzenia.
Klasa II
Data: piątek 5.06.2020r.
Nauczyciel: Joanna Mróz
Temat dnia:, „Ćwiczenia, gdy się „ó” nie wymienia”
- Podręcznik s. 49 – przeczytaj wiersz i zapamiętaj pisownię wyróżnionych wyrazów .
- Podręcznik s. 42 – przeczytaj tekst informacyjny.
- Zapisz w zeszycie polonistycznym w kolejności alfabetyczne wyrazy z „ó” niewymiennym, które utworzycie z ilustracji z ćw. 1 oraz z ćw. 2 Podręcznik s.42. Ćwiczenie prześlij do oceny.
- Ćw. pol. s. 57, ćw. 3 i 4. Ćwiczenia prześlij do oceny.
- Ćw. pol. s. 63, ćw. 2 i 3. Ćwiczenia prześlij do oceny.
- Ćw. mat. s. 62, zad. 1. Przeanalizuj rozwiązanie zadania.
Dane do zadania:
– zebrane pieniądze od klasy IIc – 64 zł,
– dopłata 3 osób – 24 zł,
– koszt jednego biletu – 24 zł : 3 = 8 zł,
– koszt wszystkich biletów – 64 zł + 24 zł = 88 zł
( Nie wiemy, od jakie liczby dzieci pani zebrała 64 zł, ale wiemy, że w dniu wycieczki 3 osoby zapłaciły razem 24 zł. Aby dowiedzieć się ile kosztował jeden bilet wystarczy 24 zł : 3 osoby).
- Ćw. mat. s. 62, zad. 2 i 3.
- Ćw. mat. s. 62, zad. 4
Podpowiedź do zadania
Przypomnij sobie, jakie miesiące sąsiadują ze sobą i mają po tyle samo dni.
Zadania wykonujcie samodzielnie.
Życzę powodzenia.
Wychowanie fizyczna
Wykonaj ćwiczenia razem z YouTube
1 Dzieciaki naśladują zwierzaki -11 ćwiczeń dla dzieci, #zostańwdomu i trzymaj formę z nami !!!