• 10 października 2019
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka do Zamościa została wyłączona

Wycieczka do Zamościa

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka do Zamościa9 października uczniowie z klas II – VIII byli na wycieczce w Zamościu. Wycieczka była zorganizowana przez biuro turystyczne „Rajskie Wrota” z Poniatowej. Uczniowie najpierw zwiedzili ogród Zoologiczny w Zamościu im. Stefana Milera. Były tam ciekawe zwierzęta m.in.: lwy, tygrysy, żyrafy, niedźwiedź brunatny, hipopotamy, lemury, małpy, żółwie, legwany i różne ptaki. Dzieci z zaciekawieniem oglądały też ryby, pająki ( ptaszniki, tarantule) i węże. Potem było zwiedzanie Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”. Były tam ciekawe ekspozycje broni białej (szable, Miecze) i palnej, armat. Była także wystawa o historii i tradycji łowiectwa Zamojszczyzny. W Pawilonie pod Kurtyną uczniowie widzieli sprzęt i maszyny wojskowe z XX w, m.in. czołg, helikopter, kuchnia polowa i inne ciekawe obiekty. W dawnej prochowni odbyła się natomiast multimedialna projekcja 3D o historii twierdzy i miasta Zamość.

Po smacznym obiedzie uczniowie brali udział w grze terenowej, którą zorganizował nasz przewodnik. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na kilka-osobowe drużyny, które miały szikać ciekawych obiektów zaznaczonych na mapie. Najlepiej poradzili sobie uczniowie z drużyny „Delfinki” w składzie: Julia Kilian, Martyna Duda, Amelia Surdacka, Natalia Rokosz, Anna Dymna, Oliwia Nagrodzka oraz „Wściekła Kapusta” w składzie Jakub Szeląg, Filip Solis, Wiktor Solis, Wiktor Filiks,  Martyna Janiszewska i Bartek Smętek, którzy odszukali prawie wszystkie obiekty i dostali najwięcej punktów.

Potem na Tarasie Widokowym – Nadszaniec bastionu VII – pan przewodnik rozdał wszystkim uczestnikom dyplomy i drobne upominki. Wycieczka była bardzo udana a naszymi opiekunkami były panie: Małgorzata Nowak, Justyna Kamela i Mariola Lebioda.

M.L.


Comments are closed.