• 13 czerwca 2019
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka do Tarnowskich Gór została wyłączona

Wycieczka do Tarnowskich Gór

W dniach 11 – 12 czerwca 2019r. uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły w  Moniakach i ZSO w Józefowie nad Wisłą pod opieką pań: Justyny Kameli, Małgorzaty Nowak, Małgorzaty Przywary i Anny Mikos udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór.

Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Z Kopalni Srebra udali się do skansenu maszyn parowych i parowozów, który znajduje sie obok wejścia do kopalni. Mogli tam podziwiać eksponaty z przełomu XIX i XX wieku.

Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 600 m odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.

Największą atrakcją wyjazdu był basen. Po całym dniu atrakcji i 30 stopniowego upału dzieci z wielką ochotą korzystały z atrakcji basenu.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

M.N.

 


Comments are closed.