• 25 maja 2018
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany została wyłączona

Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany

 Dnia  24 maja 2018 r. młodsza część naszej szkolnej społeczności wyruszyła na wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana, mieszczącego się w miejscowości Chrusty, koło Kielc.

W wyjeździe uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej, razem ze swoimi wychowawczyniami. Najmłodszym dzieciom towarzyszyli też rodzice.

Pobyt w Kompleksie Świętokrzyska Polana dzieci rozpoczęły od zwiedzania budynku Oceanika, gdzie mieściły się wielkie akwaria z florą i fauną mórz, oceanów i rzek świata. Zachwyt uczestników wycieczki wzbudzały liczne gatunki ryb- szczególnie rekiny, płaszczki, pielęgnice, piranie. Pięknie wyglądały odtworzone fragmenty rafy koralowej. Można też było podziwiać modele organizmów głębinowych oraz pokaz wybuchu komina oceanicznego. Dzieci cieszyły się również z możliwości karmienia rybek w oczku wodnym, znajdującym się wewnątrz budynku.

Po zwiedzaniu wystaw Oceaniki, uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywali swoje „akwaria” w słoiku, z przygotowanych wcześniej materiałów. Następnie, po takich ciekawych „lekcjach”, przyszedł czas na relaks w Krainie Zabawy. Dzieci miały do dyspozycji kilka dmuchańców oraz karuzelę, więc zabawa trwałą prawie godzinę. Po obiedzie w restauracji i krótkim odpoczynku uczniowie zwiedzili jeszcze Brzozową Zagrodę z udomowionymi zwierzętami.

Na koniec przyszedł czas na zakup pamiątek, a niektórzy skorzystali z zabaw w salonie gier. Wyjazd bardzo się dzieciom podobał i na pewno zapadnie im na długo w pamięci.

K.P.


Comments are closed.