• 20 czerwca 2018
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka do Krakowa i Bochni została wyłączona

Wycieczka do Krakowa i Bochni

13 i 14 czerwca 2018r. uczniowie klas III-VII przebywali w Krakowie i Bochni na dwudniowym wyjeździe turystycznym. Wyjazd zorganizowała pani Małgorzata Nowak, a opiekunkami były panie: Agnieszka Koza i Katarzyna Piłat.

Grupa z naszej szkoły zwiedzała Rynek Starego Miasta w Krakowie. Uczniowie przechodzili przez Bramę Floriańską, byli w Katedrze Wawelskiej, na dziedzińcu Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego,
w Sukiennicach. Słuchali też hejnału z Wieży Mariackiej. Zobaczyli rzeźbę Smoka Wawelskiego, znajdującą się w pod krakowskim wzgórzem, w pobliżu nadwiślańskiego deptaka. Następnie przebyli krótką podróż do miejscowości Bochnia, gdzie znajduje się kopalnia soli.

Niesamowitą atrakcją był zjazd do kopalni oraz nocleg pod ziemią – ok. 250m pod powierzchnią. Uczniowie mieli okazję przejść turystyczną podziemną trasą, poznać historię kopalni, obejrzeć wiele ciekawych multimedialnych pokazów, przejechać się wagonikiem kolejki górniczej. Pod powierzchnią ziemi mogli skorzystać z sali sportowej,  zjeżdżalni, kawiarenki.  Wykute w skale komory solne z różnymi atrakcjami przypominały podziemne miasto. Nad bezpieczeństwem uczniów cały czas czuwała ekipa górnicza kopalni. Drugiego dnia wycieczki dzieci zwiedzały Zamek Królewski w Niepołomicach. Wypoczynkowa rezydencja królewska zwana była „Drugim Wawelem” i urzekła wszystkich swoim pięknem. Na zamku uczniowie mogli obejrzeć komnaty i umieszczone w nich wystawy, m.in. wystawę zwierząt krajowych i egzotycznych, eksponaty związane z historią zamku, galerię obrazów.

Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i z bogatymi wrażeniami.

K.P.


Comments are closed.