• 16 marca 2017
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka do Kraczewic została wyłączona

Wycieczka do Kraczewic

assortment of baked bread on wood table

W dniu 16 marca 2017 r. uczniowie z klas I – III, wraz z paniami: Ewą Muszkiewicz, Joanną Mróz i Katarzyną Piłat, byli na bardzo ciekawej wycieczce w Kraczewicach, w Piekarni Tadeusza Zubrzyckiego.
Na wstępie Pani Mariola Zubrzycka powitała wszystkich serdecznie i opowiedziała o historii piekarni.
Następnie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wcieliły się w rolę piekarzy i własnoręcznie formowały ciasto, z którego powstawały chałki, ptaszki, ślimaczki oraz bułeczki według własnego pomysłu. Dzieci ze skupieniem wsłuchiwały się w polecenia i wskazówki, jak należy obchodzić się z ciastem drożdżowym. Bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoją pracę. Z pomocą pana piekarza wszystkie wyroby umieszczone zostały w garowni – miejscu wzrostu ciasta, a następnie w piecu. W tym czasie dzieci zwiedzały piekarnię oraz zjadły pyszny poczęstunek.
W oczekiwaniu na wypieki, uczniowie obejrzeli film o produkcji pieczywa.
Na koniec pani Mariola Zubrzycka wraz z panem piekarzem, wybrali najlepszego piekarza spośród dzieci. Wybór był bardzo trudny, więc Piernikowy Medal Honorowy otrzymał każdy uczestnik. Wszystkie pyszności wykonane przez uczniów zostały zapakowane i zabrane, aby swoimi wypiekami mogły pochwalić się w domu.
Wyjazd okazał się świetną lekcją pokazującą ciężką, ale i ciekawą pracę ludzi, dzięki którym codziennie na naszych stołach może pachnieć świeży chleb. Była to niesamowita przygoda dla dzieci, nowe doświadczenie i „inny” sposób zdobywanie wiedzy.
J.M.


Comments are closed.