• 18 listopada 2016
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Wycieczka – Baranów Sandomierski i Muzeum Bombki Choinkowej została wyłączona

Wycieczka – Baranów Sandomierski i Muzeum Bombki Choinkowej

417ce05961fb8d8e0de8289a7a852957

W dniach 16 – 17 listopada 2016 r. uczniowie naczej szkoły wzięli udział w wycieczce zorganizowanej do Baranowa Sandomierskiego i Nowej Dęby.

Pierwszym punktem programu był piękny zamek w Baranowie Sandomierskim. Obiekt został wzniesiony pod koniec XVI wieku w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. W XV wieku dwór należał do szlacheckiej rodziny Baranowskich. Po zniszczeniach dokonanych podczas wojny zamek w latach 1959-1969 został odbudowany i odrestaurowany. Wspaniała architektura została ukształtowana na wzór królewskiego Wawelu w Krakowie, przez co rezydencja często jest zwana „Małym Wawelem”.

MG_6319-kopia-360x540Po zwiedzaniu kompleksu zamkowego uczniowie wraz z opiekunkami udali się do Nowej Dęby, gdzie znajduje się Muzeum Bombki Choinkowej.

Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i przybliżenia dzieciom  procesu  produkcji bombek i ozdób choinkowych. W czasie pobytu w tym niezwykłym i magicznym miejscu zwiedzajacy mieli okację przyjrzeć się  technice wydmuchiwania bombek oraz ich dekorowania.  Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach pomieszczenie, gdzie panie dekoratorki własnoręcznie ozdabiały piękne, różnokolorowe i unikatowe bombki. Uczniowie podziwiali kolorystykę i różnorodność form. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty, gdzie każdy mógł ozdobić swoją  bombkę według własnego pomysłu.  Wycieczkę zakończono w sklepie z bombkami i ozdobami choinkowaymi.

Ostatnim punktem programu, był obiad w Sandomierzu. Wszyscy zadowoleni i z pełnymi brzuchami wrócili do domu.

K.S.

 


Comments are closed.