• 5 lutego 2020
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania W krainie mitów została wyłączona

W krainie mitów

W dniu 4.02.2020r. uczniowie klas 4 – 7 wybrali się na wycieczkę do CK i P w Kraśniku, do teatru. Tytuł przedstawienia brzmiał  „W krainie mitów”, a reżyserem był Zenon Hećko.

Na początku naszej wyprawy odwiedziliśmy pizzerię, żeby nabrać sił i nieco wzmocnić nasze ciała. Po wspaniałym posiłku byliśmy w pełni gotowi na ucztę duchową    i udaliśmy się na przedstawienie.

Spektakl opowiadał o historii rodzeństwa Oli i Michała, którzy zgubili się w muzeum. Ola nieświadomie otworzyła puszkę Pandory, z której wydostało się zło, przez co rozgniewała Zeusa. Później za karę musieli zrobić nić Ariadny z czterech żywiołów, które musieli znaleźć. Przy szukaniu wody, powietrza, ziemi i ognia Ola i Michał spotykali różne mitologiczne postacie. Historia zakończyła się szczęśliwie, ponieważ rodzeństwo znalazło cztery żywioły i zło znowu zostało zamknięte w puszce Pandory, a dzieci wróciły do rzeczywistego świata.

Aktorzy poruszyli kilka problemów : miłość, pomoc innym, myślenie o innych, a nie tylko o sobie.

Były bardzo ciekawe efekty specjalne : kolorowe światła, które oświetlały scenę, dymy, wesoła muzyka i straszne odgłosy.  W teatrze niektórzy aktorzy byli ubrani tak, jak my na co dzień, inni jednak byli przebrani tak, jak starożytni Grecy i postacie z mitów.

Gra artystów bardzo mi się podobała . Wykorzystywali całą scenę i czasami się wygłupiali. Mówili pouczające, mądre, a czasem i śmieszne rzeczy. Bardzo spodobał mi się ten spektakl, ponieważ był interesujący, mądry i bardzo wesoły.

Karol Kalinowski kl. V


Comments are closed.