• 14 listopada 2019
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Święto Niepodległości została wyłączona

Święto Niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania święto niepodległości

„Niepodległa, niepokorna,

Zawsze była, będzie, jest.

Uskrzydlona bielą Orła,

Bije rytmem naszych serc.

Niepodległa, niepokorna,

Już nie zniknie nigdy z map,

Bo jest nasza, bo jest wolna,

Bo na imię Polska, Polska ma.”

       Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w całym roku kalendarzowym dla każdego Polaka. Uczniowie naszej szkoły już od piątku świętowali 101 rocznicę odzyskania niepodległości.

       8 listopada 2019 r. uczniowie z klas IV- VIII wzięli udział w gminnych obchodach tego narodowego święta. Wraz z paniami: Agnieszką Mazur, Anetą Kalinowską, Justyną Kamelą, Mariolą Lebiodą oraz  panem dyrektorem- Mieczysławem Muszkiewiczem uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę.

       Następnie w biało- czerwonym marszu z flagami i pocztami sztandarowymi udali się do lokalnego miejsca pamięci narodowej, a potem przemaszerowali do ZSO w Józefowie nad Wisłą, gdzie obejrzeli przedstawienie o tematyce wojennej.

 

 

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

        Uczniowie z klas 0 – III w piątek 8 listopada przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu”
i o godz. 11. 11  wszyscy uroczyście, z godnością odśpiewali hymn Polski.

      13 listopada 2019r. uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem pani Anety Kalinowskiej i pani Agnieszki Mazur w pięknej inscenizacji przypomnieli nam, że o wolność trzeba dbać i ją szanować, bo nie została nam dana raz na zawsze. Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

     W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono w niej losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

     Z okazji święta narodowego uczniowie naszej szkoły z panią Anetą Kalinowską i panem dyrektorem Mieczysławem Muszkiewiczem odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej: pomnik na Złotej Górze i pomnik w Owczarni  i zapalili tam znicze.

    Corocznie uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.


Comments are closed.