• 17 października 2014
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Spotkanie po latach została wyłączona

Spotkanie po latach

„ Z małej szkoły realizujemy swoje marzenia w wielkim świecie” Pod takim hasłem odbyło się spotkanie po latach absolwentami naszej szkoły, kapitanem lotnictwa p. Piotrem Kozieją i panią Agatą Kozieją.
Pan Piotr przybył do szkoły w towarzystwie swojej siostry Agaty też absolwentki szkoły na zaproszenie dyrektora Mieczysława Muszkiewicza, który gorąco ich przywitał oraz przypomniał czasy gdy byli oni uczniami szkoły.
Zadaniem spotkania było ukazanie dzieciom celu i wartości edukacji we współczesnym świecie. Pan Piotr i jego siostra opowiadali jak dzięki chęciom i konsekwentnej nauce i i pracy można realizować swoje marzenia. Pan Piotr Kozieja przedstawił swoją drogę szkolną od Szkoły Podstawowej w Chruślinie po uczelnie lotnicze, w których przygotowywał się do zawodu pilota. W bardzo ciekawych opowieściach popartych prezentacją filmów i zdjęć przedstawił swój zawód zachęcając tym samym dzieci do nauki i zdobywania wymarzonych celów. Dzieci w skupieniu słuchały tych opowiadań, po czym zaciekawione zadawały wiele pytań o szczegóły pracy pana kapitana. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się krótkie filmy ze startu czy lądowania w Innsbrucku samolotu pilotowanego przez pana Piotra. Dzieci miały możliwość zobaczyć z perspektywy pilota z jego kabiny, przelot przez chmury czy nocne lądowanie w Warszawie na lotnisku Chopina. Na zakończenie spotkania również pani Agata, która obecnie jest stomatologiem w Szczecinie, opowiedziała jak to z naszej małej szkoły można odnaleźć swoje powołanie w wielkim świecie.
Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieci na zakończenie wyraziły wdzięczność Państwu za przybycie i podzielenie się swoimi doświadczeniami wręczając im okolicznościowe dyplomy- podziękowania.

M. M.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Comments are closed.