• 26 października 2020
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ została wyłączona

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

           23 października  2020r. uczniowie klasy pierwszej obchodzili swoje święto – uroczyste Ślubowanie. W tym roku, ze względu na pandemię, pierwszaki przed nieco skromniejszym gronem szkolnej społeczności zaprezentowały swoje umiejętności.  Uczniowie pięknie  śpiewali piosenki  oraz recytowali wierszyki związane z tematyką szkolną.

            W tym ważnym dla pierwszaków wydarzeniu uczestniczył dyrektor szkoły, wychowawczyni, część koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.  Uroczyste Ślubowanie dzieci złożyły na Sztandar Szkoły, który został wprowadzony na moment ślubowania przez Poczet Sztandarowy.  Po Ślubowaniu każdy z pierwszaków został pasowany przez pana dyrektora na ucznia Szkoły Podstawowej im.  Powstańców Styczniowych w Chruślinie.  Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom z tego wydarzenia.

         Na koniec ślubowania pierwszaki usłyszały życzenia od wychowawcy, dyrektora i starszych kolegów i koleżanek z klasy drugiej.  Dostały też  od klasy drugiej upominki. W klasie, z pomocą rodziców,  zorganizowano dla nich poczęstunek.  Dla pierwszaków to był bardzo ważny i radosny dzień.

K.P.


Comments are closed.