• 8 października 2021
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Ślubowanie klasy I została wyłączona

Ślubowanie klasy I

pasowanieW dniu 7 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści dumnie i odważnie zaprezentowali się w części artystycznej, recytując wiersze i śpiewając radosne piosenki.

Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej poddani zostali próbie wiedzy i sprawności fizycznej przygotowanej przez Nikolę Chmielewską i Kamila Kalinowskiego uczniów klasy czwartej.

Po tej miłej zabawie pan dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a wychowawczyni wręczała pamiątkowe dyplomy. „Pasuję Cię na ucznia” – mówił pan dyrektor – dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką.

Sukcesów i wielu piątek i szóstek najmłodszym uczniom życzyli uczniowie klasy II i przekazali pierwszakom wspaniałe upominki. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, dzieci udały się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

J.Mróz

 


Comments are closed.