• 5 listopada 2022
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Ślubowanie I klasy została wyłączona

Ślubowanie I klasy

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH – PASOWANIE NA UCZNIA – Zespół Szkół w ...Dnia 4 listopada 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To wydarzenie bardzo ważne nie tylko dla pierwszaków i ich rodziców, ale także dla dyrekcji, nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem dzieci było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Zaprezentowali również swoją sprawność ruchową.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Mieczysław Muszkiewicz. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Chruślinie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię – Anetę Kalinowską. Pierwszoklasiści otrzymali również wspaniałe prezenty od koleżanki i kolegów z klasy 2.

Po zakończeniu części oficjalnej goście i uczniowie zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

A.K.


Comments are closed.