• 28 listopada 2019
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Przedszkolaki w papugarni została wyłączona

Przedszkolaki w papugarni

Znalezione obrazy dla zapytania papugarniaDzieci z oddziału przedszkolnego 3-4-latków oraz 5-6-latków odwiedziły w Lublinie Papugarnię. 

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat papug oraz zapoznanie z warunkami ich życia.

       Na miejscu przywitał nas pan, który na samym początku opowiedział dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu, gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie mogliśmy biegać, krzyczeć ani ciągnąć papug za ich piórka. Opowiedział również, co jedzą papużki. Poznaliśmy różne rodzaje znajdujących się papug. Jedne były malutkie, a drugie bardzo duże. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu dzieci, te wyjątkowe zwierzątka wcale się ich nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie- siadały na głowach, na ramieniu. Wszyscy byli pod wrażeniem oglądając piękne ptaki. 

     Kolejnym punktem wycieczki był teatr Andersena i spektakl pt. „Bucik Kopciuszka”. Twórcy spektaklu skupili się na najważniejszym symbolu tej baśni – pantofelku. To właśnie wokół niego zbudowana została cała gama plastycznych obrazów. Wspomniany pantofelek to jedyny ślad, który może doprowadzić księcia do ukochanej. W tym przedstawieniu dzieci – widzowie zasiedli na scenie razem z aktorami i choć rzecz traktuje o pantofelku, to swoje buciki musieli zostawić
przed wejściem na widownię.

    Wycieczka dla przedszkolaków była niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wyjazd sprawił dzieciom wiele radości.

A.W.

 


Comments are closed.