• 27 kwietnia 2017
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego została wyłączona

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

znakiOgólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozgrywany jest od wielu już lat. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie uczestników ruchu, propagowanie prawidłowych bezpiecznych zachowań na drodze. Forma turnieju międzyszkolnego uatrakcyjnia i wzmacnia oddziaływania dydaktyczne w tej dziedzinie.
Tegoroczna edycja konkursu skupiła reprezentacje ze szkół w Józefowie nad Wisłą, Boisk i z Chruśliny. Zawody, których organizatorem był Urząd Gminy, odbywały się w ZSO w Józefowie nad Wisłą, a nadzór nad ich prawidłowym przebiegiem zapewnili funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej w Opolu lubelskim.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Sylwia Szeląg. Aleksandra Traczyk, Mateusz Borkowski i Kacper Mikołajewicz. Rezerwowym był Mateusz Gregorczyk. W wyniku przeprowadzonych eliminacji zajęliśmy II miejsce za SP w Józefowie, wyprzedzając SP w Boiskach. Niestety, z powodu złych warunków atmosferycznych, nie udało się przeprowadzić części praktycznej czyli: jazdy po miasteczku ruchu drogowego i po torze przeszkód.
Uczestnicy zawodów na zakończenie turnieju nagrodzeni zostali ufundowanymi przez Wójta Gminy Józefów nad Wisłą p. Grzegorza Kapicę pucharami i pamiątkowymi dyplomami. Nagrody i dyplomy w imieniu pana wójta wręczali p. Andrzej Zarębski – sekretarz gminy i p. Tomasz Giza – gminny inspektor ds. oświaty.
Mamy nadzieję, że przykład młodych uczestników turnieju zachęci wszystkich do podnoszenia wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów ruchu, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dzieci i nas wszystkich na drogach. Przecież „Życie i Zdrowie Masz Tylko Jedno” – warto o tym pamiętać i nie stracić ich lekkomyślnie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta


Comments are closed.