• 21 października 2020
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Narodowe czytanie została wyłączona

Narodowe czytanie

NARODOWE CZYTANIE – ZSCKR w JabłoniuNarodowe Czytanie to coroczna akcja, polegająca na wspólnym czytaniu wybranej pozycji z naszej literatury polskiej. Zapoczątkowana została w 2012 roku lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku wybrany został dramat Juliusza Słowackiego – Balladyna.

Nasza szkoła dołączyła do tej inicjatywy. W związku z tym na dolnym korytarzu przygotowana została gazetka ścienna, która przybliża zarówno ideę samej akcji, jak również zawiera prezentację sylwetki Juliusza Słowackiego. Dowiedzieć się z niej można też wiele o samej książce, wybranej w tegorocznej edycji.

Tak się składa, że dramat ten znajduje się na liście lektur obowiązkowych, więc jest to świetna okazja do przybliżenia tego niełatwego tekstu uczniom.

Klasy 5, 6, 7 i 8 najpierw omówiły ze swoimi polonistkami przygotowaną wystawkę, a następnie włączyły się w akcję, czytając na lekcjach wybrane fragmenty książki. Dla ósmoklasistów była to okazja do przypomnienia sobie tekstu lektury, a dla pozostałych uczniów – sposób na zainteresowanie się książką.

A.M.


Comments are closed.