• 28 maja 2023
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Relacja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” została wyłączona

Relacja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

W dniu 28.05.2023r gościliśmy na terenie  szkoły uczestników Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowany pod hasłem „Szlakiem Powstańców Styczniowych”.

Inicjatorem wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim. W organizację imprezy na zaproszenie pani dyrektor biblioteki  Elżbiety Żyszkiewicz włączyła się również nasza szkoła.

W wydarzeniu wzięli również udział: Michał Kramek – etatowy Członek Zarządu Powiatu, Maciej Janoszczyk- Dyrektor Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach, Piotr Stojak – Przewodniczący Rady Miejskiej Józefowa nad Wisłą, Adam Rędzia – Zastępca Burmistrza Józefowa nad Wisłą, Justyna Michalec – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą oraz Mieczysław Muszkiewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Chruślinie oraz wielu wspaniałych miłośników historii i turystyki rowerowej.

Spotkanie odbyło się dla uczczenia i oddania hołdu bohaterskim powstańcom, którzy 160 lat temu na terenie Chruśliny walczyli w  walkach powstańczych  Powstania Styczniowego.

Dwie kolumny cyklistów, jedna z Opola Lubelskiego,  druga z Józefowa nad Wisłą spotkały się na terenie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych,  by następnie po odpoczynku wspólnie wyruszyć ku miejscu pamięci narodowej „Złota Góra” gdzie  złożono kwiaty i zapalono światła pamięci na pomniku Powstańców Styczniowych. Pani dyrektor Elżbieta Żyszkiewicz przybliżyła zebranym historię tego miejsca. Na zakończenie odśpiewano hymn państwowy i zmówiono modlitwę za poległych powstańców.

Uczestnicy rajdu mieli możliwość zwiedzenia szkoły, poznania jej historii i i tradycji, o czym opowiedział jej dyrektor Mieczysław Muszkiewicz. O kondycję fizyczną uczestników zadbało KGW „Leonianki”  częstując wszystkich przygotowanymi potrawami i smakołykami. W trakcie odpoczynku odbył się również konkurs z nagrodami przygotowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną.

Składamy serdeczne podziękowania inicjatorom i organizatorom wydarzenia.


Comments are closed.