• 17 stycznia 2019
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania „Fizyka wszędzie styka” została wyłączona

„Fizyka wszędzie styka”

Znalezione obrazy dla zapytania fizyka gif„Edukacja w niekonwencjonalny sposób” – takie motto przyświeca grupie „Zaelektryzowani”, specjalizującej się w interaktywnych spektaklach naukowych. Z pokazem „Fizyka wszędzie styka” odwiedzili uczniów naszej szkoły.W efektowny sposób przedstawili  doświadczenia z fizyki i chemii. Na początku  pokazali, jak szybko można nadmuchać rękaw do pieczenia mięsa. Wyczarowali okręgi z dymu, które puszczane w stronę widowni były ochoczo łapane.

Zmiana głosu również nie była problemem po wdychaniu helu. Oliwia i Bartek rozbawili wszystkich swoim „nowym” głosem. Po krótkim wykładzie na temat wodoru w szkole rozległ się niesamowity huk – był to wybuch balonika napełnionego H2.

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich było doświadczenie, podczas którego Panowie „ wyczarowali” w szklanej bani chmurę.

Nie mogło zabraknąć podczas pokazu ciekłego azotu, który w połączeniu z gorącą wodą wytworzył białą chmurę. Na koniec tych niesamowitości Panowie zaproponowali „Kolorowy Test”, lecz niestety nikomu nie udało się go rozwiązać w wymaganym czasie. Grupie „ Zaelektryzowani” bardzo dziękujemy za przyjemnie spędzony czas oraz atrakcyjne treści i eksperymenty. Zapraszamy ponownie!!!

J.M.


Comments are closed.