• 10 marca 2020
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania DZIEŃ PATRONA – Kartka dla Patrona została wyłączona

DZIEŃ PATRONA – Kartka dla Patrona

                  Patronem naszej szkoły są Powstańcy  Styczniowi. 157 lat temu 22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe, które wywarło istotny wpływ na losy narodu polskiego. Po zakończeniu nierównej walki z rosyjskim zaborcą i bezwzględnej rozprawie z przywódcami i uczestnikami powstania, rozpoczęły się represje, które na długie lata zmieniły życie wielu pokoleń Polaków.

               Uczestnicy powstania aktywnie angażowali się w życie społeczeństwa. W II Rzeczpospolitej otaczani byli szczególnym szacunkiem, a pamięć o bohaterach powstania była kultywowana. My dziś też pamiętamy o powstańcach styczniowych i czcimy ich pamięć, odwiedzając miejsce zwycięskiej bitwy Polaków z Rosjanami na Złotej Górze, do której doszło 4 sierpnia 1863 roku.

               Chcąc uczcić Dzień Patrona  w geście pamięci uczniowie klas od 1 do 8 wykonali dowolną techniką kartkę pocztową z podziękowaniami dla powstańców styczniowych, a klasa 0 pokolorowała obrazek „Pożegnanie Powstańca” wg obrazu Artura Grottgera. Kartki dla Patrona zawisły na dolnym korytarzu szkolnym, ozdabiając go i dając wyraz pamięci i hołdu złożonego naszemu Patronowi.

A.K.


Comments are closed.