• 16 października 2017
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej została wyłączona

Dzień Edukacji Narodowej

Rytm życia szkoły wyznaczony jest w ogromnej mierze kalendarzowym biegiem, a szczególne znaczenie mają rocznice i święta.
Dzień Edukacji Narodowej jest właśnie takim momentem, kiedy raz w roku uczniowie mogą podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, serce oraz wkład włożony w wychowanie i nauczenie młodych ludzi.

Z okazji DEN w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Chruślinie 16 października 2016r. odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas starszych. Uczniowie wystąpili tym razem z „Koncertem Życzeń”, dedykowanym wszystkim pracownikom oświaty, przygotowanym pod kierunkiem Pani Katarzyny Surmy i Pani Małgorzaty Nowak. Za aranżację muzyczną odpowiedzialny był jak zwykle Pan Jakub Tarnawski.  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz oczywiście uczniowie.
Część oficjalna przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn polski. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Mieczysław Muszkiewicz, który złożył serdeczne życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty oraz pracownikom obsługi, a także wręczył nagrody.
Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości. Słowa uznania w stosunku do dyrektora, nauczycieli i pracowników naszej szkoły wyraził pan Tomasz Giza, który wystąpił w imieniu Wójta Gminy – Grzegorza Kapicy.

Po części oficjalnej odbył się długo wyczekiwany „Koncert Życzeń”, który poprowadzili Sylwia Szeląg i Mateusz Gregorczyk. W trakcie koncertu młodzi artyści zaprezentowali niebywałe talenty wokalne i recytatorskie. Wykonywane utwory dedykowano poszczególnym nauczycielom i pracownikom. Ten niezwykły „Koncert Życzeń” okazał się wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia miłych chwil, a także do wyrażenia wdzięczności wszystkim pracownikom oświaty.
Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali całość uroczystości.


Comments are closed.