• 25 października 2019
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Cała Gmina Czyta Dzieciom została wyłączona

Cała Gmina Czyta Dzieciom

Znalezione obrazy dla zapytania czyta dzieciom24 października 2019r. reprezentacja uczniów klas II – V udała się pod opieką pani Agnieszki Mazur do ZSO w Józefowie nad Wisłą, gdzie odbywała się impreza czytelnicza Cała Gmina Czyta Dzieciom!.

W ramach tego spotkania, które wiązało się z obchodami 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, uczniowie wysłuchali fragmentu książki I.Papuzińskiej „Asiunia”, rozpoznawali żołnierskie piosenki i rozwiązywali zadania związane z wydarzeniami wojennymi na terenie naszej gminy.

Kolejnym punktem imprezy był konkurs na najlepszego sobowtóra ulubionego bohatera literackiego, w którym nasza szkoła zdobyła II miejsce, a indywidualnie nagrodzeni zostali: Kaja i Fabian Dudek (Jaś i Małgosia), Olaf Długosz (Pinokio), Sebastian Pęczkowski (Pan Kleks) oraz Sara Rachoń ( Piękna).

Ogłoszono też wyniki konkursu czytelniczego z roku szkolnego2018/19.

Mistrzem czytelnictwa w kategorii klas młodszych została Kaja Dudek , a z klas starszych – Oliwia Nagrodzka.

Na zakończenie oglądaliśmy bardzo wzruszający spektakl pt. „Wojna w oczach dziecka”.

To święto czytelnicze, na które zaprosił wszystkich Burmistrz Miasta Józefów nad Wisłą, Gminne Centrum Kultury oraz ZSO w Józefowie nad Wisłą, było świetną okazją do integracji, wspólnej zabawy, ale też refleksji.

A.M.

 


Comments are closed.