• 20 października 2018
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Cała Gmina czyta dzieciom została wyłączona

Cała Gmina czyta dzieciom

Znalezione obrazy dla zapytania ksiązkaDnia 18.10.2018r. jedenaścioro uczniów z klas IV – VI pod opieką pani Agnieszki Mazur  wzięło udział w imprezie czytelniczej Cała Gmina czyta dzieciom, która odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie
nad Wisłą.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich uczestników, a następnie panie nauczycielki z poszczególnych szkół czytały zebranym fragmenty książki Wszystkie moje mamy. Lektura ta związana była z niezwykłą postacią
– Ireną Sendlerową, której rok obecnie obchodzimy.

Kolejnym punktem imprezy były konkurencje związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Drużyny rywalizowały ze sobą odgadując tytuły pieśni patriotycznych, projektując medal dla osoby zasłużonej dla Gminy Józefów nad Wisłą i nanosząc na mapkę okoliczne miejsca pamięci narodowej.

W ramach spotkania został też rozstrzygnięty konkurs na najlepszego sobowtóra bohatera literackiego, w którym nasza przedstawicielka – Kasia Mikołajewicz – zajęła trzecie miejsce wcielając  się w rolę Dziewczynki z zapałkami.
Zostały też przyznane nagrody za ubiegły rok dla najlepszych czytelników w gminie. Z naszej szkoły tytuł taki  otrzymały: Martyna Duda i Klaudia Świątkowska.

Ostatnim punktem czytelniczego święta było wspaniałe przedstawienie teatralne na motywach książki
Opowieści z Narnii.  Lew, Czarownica i stara szafa, przygotowane przez starszych uczniów ZSO
w Józefowie nad Wisłą.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i miało na celu przede wszystkim integrację uczestników.

A.M


Comments are closed.