• 30 października 2025
  • Bez kategorii
  • Możliwość komentowania Piknik Ekologiczny w Poniatowej została wyłączona

Piknik Ekologiczny w Poniatowej

23 października 2025 roku uczniowie naszej szkoły z klas VI-VIII uczestniczyli w Pikniku Ekologicznym pod hasłem „Ekostacja przyszłości – nowoczesna ekologia w rękach młodzieży”, który odbył się w Zespole Szkół w Poniatowej.

Celem pikniku było promowanie postaw proekologicznych oraz pokazanie, jak młodzież może aktywnie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony naszej planety.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach i warsztatach prowadzonych przez uczniów Zespołu Szkół, takich jak: „Szkoła Zero Waste”, „Eko – Start: Pierwsze Kroki w Świadomej Ekologii”, „Woda to życie”, „Ziemia to nie śmietnik”, „Zielona Akademia”, „Zielony Patrol” itd.

Wszyscy uczestnicy pikniku wzięli udział w ciekawych quizach wiedzy o ekologii i grach terenowych.

W ramach pikniku zorganizowano konkurs „Drugie życie przedmiotu”, w którym uczniowie prezentowali kreatywne pomysły na ponowne wykorzystanie pozornie niepotrzebnych rzeczy. Nasza szkoła zaprezentowała się z dekoracją do kawiarni „Jesienna kawiarenka”, której opis wykonania znajduje się pod zdjęciami pracy konkursowej.

W tej konkurencji byliśmy NAJLEPSI !! i zdobyliśmy I Miejsce!! spośród 7 innych szkół z naszego powiatu.

Serdeczne gratulacje dla młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz podziękowania dla Z.S w Poniatowej za zaproszenie, życzliwość, mile spędzony czas oraz możliwość zdobywania i poszerzania wiedzy proekologicznej.

E.W.


Comments are closed.