• 29 stycznia 2019

INFORMACJA O PÓŁROCZNYM ZEBRANIU RODZICÓW

Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna zapraszają na półroczne zebranie rodziców,

dzieci oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII

w dn. 31 -01-2019r. (czwartek)  o godz. 1330


  • 24 stycznia 2019

Żyj bezpiecznie – o bezpieczeństwie dzieci

Szukasz informacji na temat: „Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka?”

Kliknij poniższy link  znajdziesz tu wiele informacji, które pozwolą ci reagować w sytuacjach zagrożenia i nauczą cię jak ich unikać.

http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez


  • 21 stycznia 2019

161 numer Szkolnego Poślizgu

161 listopad-grudzien 2018

  • 22 grudnia 2018

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE


  • 9 grudnia 2018

„Dziady”

Znalezione obrazy dla zapytania DziadyDnia 7 grudnia uczniowie klas VII i VIII pod opieką pań – Agnieszki Mazur i Małgorzaty Nowak wyjechali do Kraśnika na spektakl Dziady cz. II. Przedstawienie przygotowali aktorzy teatru z Wrocławia.

Inscenizacja sztuki Adama Mickiewicza przeniosła wszystkich do cmentarnej kaplicy, gdzie odbywały się dziady, czyli wywodzący się jeszcze z czasów pogańskich obrzęd na cześć zmarłych przodków. Na wezwania Guślarza zjawiały się na scenie duchy Aniołków, złego pana oraz dziewczyny – Zosi. Każda zjawa prosiła o coś , aby móc dostać się do nieba, a odchodząc wygłaszała do zebranych naukę moralną.

Występom młodych aktorów towarzyszyły efekty specjalne, które wzmagały nastrój tajemniczości i grozy. Widzowie mogli też poznać niektóre fakty z życia naszego wieszcza narodowego.

Spektakl zrobił na nas duże wrażenie i przybliżył nam tekst obowiązkowej lektury.

Po tej duchowej uczcie przyszedł czas na coś dla ciała – udaliśmy się do pobliskiej kawiarni na pyszną pizzę i zapiekanki. Następnie wróciliśmy do szkoły.

A.M.